Felhasználó létrehozásaFőoldal | Hír küldése | Eseménynaptár | Képek | Régi képek | Fórum | Rovatok
A te felhasználód

Főmenü
· Főoldal
· A te felhasználód
· Ajánlj minket
· Apróhírdetés
· Enciklopédia
· Eredmények
· Eseménynaptár
· Fórum
· FAQ
· Galéria
· Keresés
· Letöltések
· Linkek
· Mértékegység
· Régi hírek
· Rovatok
· Statisztika
· Szavazások
· Szöveges változat
· Tagok
· Témák
· Top 10

Tagok
Szia, Vendég
Felhasználónév
Jelszó
(Regisztráció)
Tagok:
Legutóbbi: danilbisrat
Mai: 0
Tegnapi: 1
Összesen: 9701

Látogatók:
Vendégek: 197
Tagok: 0
Összesen: 197

Keresés

Legújabb kép

www.szip.hu :: Téma megtekintése - MÍSZ történelmi minősítők
 Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   CsoportokCsoportok   ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

MÍSZ történelmi minősítők
Ugrás az oldalra: 1, 2, 3 ... 32, 33, 34  Következő

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Magyar Ijász Szövetség (MISZ)
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
J_Zoltan
Öreg róka
Öreg róka

HozzászólásElküldve: 2009 Okt. 31 Szomb., 2:52 pm    Hozzászólás témája: MÍSZ történelmi minősítők Hozzászólás, az előzmény idézésével

Csodálkozom, hogy nincs még topikja ennek itt, a tradi témában, ezért gondoltam, nyitok Nektek egyet. (meg hogy ne a terepesben offoljatok róla... Very Happy )

Ezt olvastátok már?

http://szip.hu/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&p=142064#142064

Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése MSN Messenger
zola
Érdeklődő fórumozó
Érdeklődő fórumozó

HozzászólásElküldve: 2009 Nov. 01 Vas., 6:08 am    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Laughing Laughing Laughing Zoli erre priviben hamarabb reagáltam, bocsi Rolling Eyes

Gyors meglátás, pedig én nem is vagyok versenyszervező:

Eddig volt tradi-longbow, férfi-nő, 6 korcsoport = 2*2*6=24 értékelendő csoport.
Most lesz gyantradi-lamináltradi-eredetradi, férfi-nő, 6 korosztály (3*2*6=36), hisztorikus-sport-és vadászrefi Twisted Evil hosszúíj, mint fent újabb 36 csoport, plusz a ruha nélküli Twisted Evil 12, az összesen 84!!!!! értékelendő csoport????? Esetleg még külön I-es és II-es kártya, az az 168 szor 3 oklevél és érem, + egy vödörnyi kupa a nagylétszámú csoportoknak??????
Ennyien nem is indulnak egy tradi versenyen Rolling Eyes
És csak úgy kíváncsiságból: az öszvér (természetes és mestreséges anyagok laminálásával készült) íjam milyen kategória? Vagy nekem is lesz külön csoport Question Laughing Twisted Evil

Csabi ugye mindkét TSZB-ben benne van, esetleg tudnál vele erről beszélgetni?

Köszi!

Üdv.:
Zola
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
melaci
Öreg róka
Öreg róka

HozzászólásElküldve: 2009 Nov. 01 Vas., 6:44 am    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Zoli!

Jó érzékkel nyitod a topicocat mostanában Smile Nekem is hiányzott már, hogy ezt a témát kicsit körbejárjuk. Eddig nem sokat hallottam az újításokról, szinte csak a rengeteg kategória jött szóba azokkal akikkel beszéltem. Versenyrendezők szempontjából (mármint akik MISZ-es versenyeket rendeznek) túl sok a kategória, sok oklevél, érem, kupa. Ha a rendező nem akarja lenyelni a plusz költségeket, akkor vagy a MISZ-nek kerül többe, vagy a versenyzőknek. Versenyzői szempontból jó a sok kategória, mert sokkal többen lesznek érmesek. Persze ezzel arányosan csökken is a kihívás nagysága. A teljesen hagyományos anyagú íjakkal lövőknek viszont nagy elégtétel, hogy külön kategóriájuk lesz. Ez biztosan fel is fogja lendíteni az ilyen íjak népszerűségét, forgalmát.
Az meg kifejezetten érdekes, hogy az eddigi törekvésekkel ellentétben mindenféle engedéllyel lehet indulni, sőt most még engedély nélkül is. A bemutató verseny ingyenessége meg kifejezetten pozitív. Így aki kiváltotta az engedélyt, az már ezen is nyert pár ezrest! Cool
U.i.: Zolának: Szerintem a Te íjad laminált kategóriába fog kerülni, de ne bándd, mert az ott is megállja a helyét! Wink
TATA01
Moderátor
Moderátor

HozzászólásElküldve: 2009 Nov. 01 Vas., 1:52 pm    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Szerintem a II-es engedély értkelése csak erre a bemutatóra szól,vagy ahogy Zola írta tovább duplázódik a kategóriák száma.
A kezdeményezés szerintem is jó ,csak úgy érzem kicsit át fogunk esni a ló másik oldalára a párfős kategóriákkal. A minősítő rendezése csak jelentős létszám esetén nem bukta . Sokkal több feltételnek kell(ene) megfelelni ,mint egy buliversenyen. Itt most nem a nagy kaszálás a lényeg , de ha az egyesületi tagdíjból megy minuszba egy ilyen verseny ,akkor nem igazán jó bolt. Hogy egy kedves ismerősömet idézzem: " csak azért nem dolgozunk ,hogy elfáradjunk" ,tehát minimum nullszaldósra kellene egy ilyen bulinak kijönnie. A versenyzők szempontjából lehet ,hogy jó a sok érem , de aki egy háromfős kategóriában dobogóra állva azt gondolja magáról ,hogy ő a legjobb ,annak komoly önértékelési gondjai vannak. Ezalól kivétel persze ,ha mind a három európabajnok szintű versenyző Laughing
És melyik a magasabb szint? Gyantával indulhatok laminált kategóriában?
És kompozittal gyantában ?
A következő év megadja majd a válasz ,hogy ez volt-e a megfelelő irány,egyszerűen a versenyzői létszámból kiderül majd ,hogy sikerül-e a népszerűsítés ,vagy a terepíjászat problémáival fog a történelmi szakág is küzdeni.
Vissza az elejére
rodrigez
Rendszeres fórumozó
Rendszeres fórumozó

HozzászólásElküldve: 2009 Nov. 01 Vas., 2:15 pm    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Szerintem ,ha valaki azt gondolja,hogy egy üvegszálas lamináltal másként vagy pontosabban lehet lőni mint egy műgyantával az lehet ,hogy nem jól gondolja .És melyik lenne a magasabb rendű kategória?
Én teljesen értelmetlennek látom a műgyanta és üvegszálas laminált ijak szétbontását.
Arról nem is beszélve,hogy tradis minősitő versenyeken nagyon kicsi a mezőny és igy még kisebb lesz.
Vissza az elejére
rodrigez
Rendszeres fórumozó
Rendszeres fórumozó

HozzászólásElküldve: 2009 Nov. 01 Vas., 2:30 pm    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

A korcsoport szétbontás is nagyon érdekes.A 20 éves spori még serdülő,de a 16 éves szintén.Azért egy egészséges 20 éves fiatalember sok 30-40 évesnél erősebb .Nem is olyan régen 18 éves kortól katonaköteles volt egy egészséges férfi.
Vissza az elejére
rodrigez
Rendszeres fórumozó
Rendszeres fórumozó

HozzászólásElküldve: 2009 Nov. 01 Vas., 8:14 pm    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Nos ,másik honlapon az ifjúsági 16-18-ig van.Ez már igy jobban hangzik
Vissza az elejére
zecez
Öreg róka
Öreg róka

HozzászólásElküldve: 2009 Nov. 02 Hétf., 2:59 pm    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Ha jól tudom, jövőre tradis EB-t fog Magyarország rendezni. Lehet, a kategóriabontásal ennek szeretnének megfeleleni, illetve, hogy az íjászat eme ága is nemzetközileg kompatibilis legyen.
Ez a szakág ilyen formában nálunk teremtődött meg, s lehet ez kell ahhoz, hogy nemzetközi téren is leterjedjen, akkor legalább, mi "irányítsuk" ezt a folyamatot.
kapitalista
Rendszeres fórumozó
Rendszeres fórumozó

HozzászólásElküldve: 2009 Nov. 02 Hétf., 3:18 pm    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Elolvastam a rövid kiírást és elgondolkoztatott egy kicsit:

Nem értek egyet az íjak efféle kategorizálásával, nagyon elaprózza a dolgokat. Abban sem vagyok biztos, hogy gyantás íjból nem tud egyik íjkészítő olyat gyártani, ami adott esetben pipálja egy másik gyártó laminált íját. (Hirtelen a Grózer gyanta török VS Flagella Dei összehasonlítás jutott eszembe, ez talán egy jó példa)

Illetőleg, ha végiggondolom, hány longpuffost láttam az elmúlt 4 év alatt összesen természetes anyagból készült íjjal lőni, szemben a lamináltakkal... Nos, ez egy újabb egy- esetleg kétfős kategória, minden második vagy harmadik versenyen.

A szövegezésnél pedig van egy dolog, ami engem személy szerint zavar:
A pusztaiak sorainak elején olvasható: "magyar, egyéb pusztai íj" -- ennek mi értelme van, ha minden pusztai íj indulhat? Miért nem "pusztai" íjnak nevezzük? Ha meg az az értelme, hogy a Magyar nem pusztai íj, akkor a többi miért "egyéb" pusztai íj?

Ez első olvasatra talán kicsit kuszának hangzik, de ha a szőrözésem nyomán végigolvassátok a szöveget, akkor vélelmezem, hogy nektek is feltűnik.

Öltözködés tekintetében egy újabb felmerülő kérdés:
Engem hova sorolhatunk? Nem szeretnék megfázni egy egész napos szabad ég alatt levés során, de szeretnék jönni versenyezni, az íjamnak megfelelő kategóriába, nem a "futottak még" közé. Asszír íjam van, ami meleg éghajlatról jön (ruházat: tunika, saru és társai), itt meg k** hideg van (ruházat: nadrág, sál, sapka). Hogyan öltözzek "megfelelő történelmi viseletbe" télen?

A honfoglalás-koriak jól jártak, mert akkor már volt nadrág, azonban ha én nadrágot hordok, az már nem megfelelő történelmi viselet. Tul. képp, ha bárki egy ilyen típusú íjhoz nem tunikát és sarut hord, az nem megfelelő viselet. Tehát, számomra ez azt jelenti, hogy vagy leteszem a sarokba az asszír íjam, (amit korrekt magatartás esetén még jónéhány sporinak meg kell ekkor tenni, hiszen Grózer Csaba Asszírja méltán kedvelt típus, viszont ruházatban senkit nem láttam eddig normálisan hozzáöltözni - üdvözlök mindnekit a feljelentő rovatbanVery Happy)

Általánosságban véve, ez a kategorizálás azt jelentené, hogy akinek nem magyar íja van és nincs az íjhoz megfelelő ÉS a kontinentális éghajlaton is hordható tradicionális öltözete, az NEM indulhat az íjának megfelelő kategóriában, viszont indulhat egy olyanban, ahol akármilyen íjjal lehet lőni. (példa: Nagyimi longbow vs. akármilyen pusztai íj) Kíváncsian várom a szabályzat tervezetét, hogy mit ír a fentiekről.

Másrészt, elgondolkodtató, hogyan lehetnek képesek a bírók, igazlátók (nevezdaminekakarod) eldönteni, mi a helyes öltözet, anélkül, hogy a téma mély ismerői lennének? Azt mégsem várhatjuk el egy bírától sem, hogy régész-divattörténész legyen, a téma mély ismerete nélkül pedig, akinek elég jó a beszélőkéje, simán megeteti a bírát azzal, hogy ami rajta van, az passzol az íjhoz. Ezt pedig legkevésbé sem nevezném korrekt eljárásnak.
Labi
Öreg róka
Öreg róka

HozzászólásElküldve: 2009 Nov. 02 Hétf., 3:26 pm    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

kapitalista írta:
A honfoglalás-koriak jól jártak, mert akkor már volt nadrág, azonban ha én nadrágot hordok, az már nem megfelelő történelmi viselet. Tul. képp, ha bárki egy ilyen típusú íjhoz nem tunikát és sarut hord, az nem megfelelő viselet.

Kérj kölcsön az asszonytól egy nylonharisnyát Smile
zecez
Öreg róka
Öreg róka

HozzászólásElküldve: 2009 Nov. 02 Hétf., 3:49 pm    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Ez a történelmi versenyhez - öltözet már jó néhány topikban előjött. Láttunk ugye sportcipőt is történelmi viselethez...

Na szóval, selfbow-hoz hogy kéne öltözni? Indiánnak vagy westerncsizma+farmer+krokodildandis kalap? Rolling Eyes

Nem hinném, hogy most próbaversenyen annyira szőröznének. Felveszem az íjásznadrágon(végre Ópuszteszeren vettem egyet, ami nem farmerszabásos-varrásos), s alá a mackómelegítőt (ha az idő megkívánja...)
TATA01
Moderátor
Moderátor

HozzászólásElküldve: 2009 Nov. 02 Hétf., 3:51 pm    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

kapitalista írta:
Nem szeretnék megfázni egy egész napos szabad ég alatt levés során, de szeretnék jönni versenyezni

Bennem is felmerült,hogy egy próbaversenyt november közepén szerencsésebb lenne az íjfajtákra ,kategóriákra ,és az új célokra kihegyezni,mint az öltözködésre.
Biztosan vagyunk páran (tudom ,kaszinóba sem megyünk fürdőgatyában Laughing ) akinek nincs téli tradis öltözete.Tavasztól őszig elég volt a vászonnadrág-ing kombó ,max egy pulóver kellett alá. Vászongatyában és ingben meg csak a jegesmedvék versenyeznek ilyenkor. Ahogy most kinéz az idő ,azért fel kell öltözni rendesen! Evil or Very Mad
Vissza az elejére
kapitalista
Rendszeres fórumozó
Rendszeres fórumozó

HozzászólásElküldve: 2009 Nov. 02 Hétf., 5:18 pm    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Labi írta:
kapitalista írta:
A honfoglalás-koriak jól jártak, mert akkor már volt nadrág, azonban ha én nadrágot hordok, az már nem megfelelő történelmi viselet. Tul. képp, ha bárki egy ilyen típusú íjhoz nem tunikát és sarut hord, az nem megfelelő viselet.

Kérj kölcsön az asszonytól egy nylonharisnyát Smile

Ja, beállok Robinának a Fuszeklis Fiúk közé. Laughing
kapitalista
Rendszeres fórumozó
Rendszeres fórumozó

HozzászólásElküldve: 2009 Nov. 02 Hétf., 5:24 pm    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

zecez írta:
Ez a történelmi versenyhez - öltözet már jó néhány topikban előjött. Láttunk ugye sportcipőt is történelmi viselethez...

Na szóval, selfbow-hoz hogy kéne öltözni? Indiánnak vagy westerncsizma+farmer+krokodildandis kalap? Rolling Eyes

Nem hinném, hogy most próbaversenyen annyira szőröznének. Felveszem az íjásznadrágon(végre Ópuszteszeren vettem egyet, ami nem farmerszabásos-varrásos), s alá a mackómelegítőt (ha az idő megkívánja...)

Ha ez egy történelmi minősítő, akkor történelmien. Very Happy
A XX. század eleji öltözködés már történelem és selfbow akkor is létezett. Very Happy
A század eleji olimpiákon pedig tarolt a vadászfuszeklis-oroszlánölőnadrágos kombó, Pampalini-kalappal, úgyhogy ha közben laminálnál még egy réteget az íjadra, akkor olyat is vehetnél fel.
Geo
Öreg róka
Öreg róka

HozzászólásElküldve: 2009 Nov. 02 Hétf., 7:29 pm    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Idézet:
Ha jól tudom, jövőre tradis EB-t fog Magyarország rendezni.

Erről lehet tudni többet is? Konkrétumok?
zecez
Öreg róka
Öreg róka

HozzászólásElküldve: 2009 Nov. 02 Hétf., 7:51 pm    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Csak annyit tudok, hogy idén Ópusztaszeren kaptunk egy kitűzőt, amire az vagyon írva: Történelmi Íjászok Európa Bajnoksága - 2010 az Íjászat Napján.
kapitalista
Rendszeres fórumozó
Rendszeres fórumozó

HozzászólásElküldve: 2009 Nov. 02 Hétf., 11:40 pm    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Geo írta:
Idézet:

Amennyit eddig megtudtam erről, az elég sok a délutáni állapothoz képest, mikor még cask kérdezősködtem bután. Zezecz, szerintem ezt szeretni fogod: nem kell Vacogó Bikának öltöznöd! Very Happy

Európában jelenleg nemhogy kontinens szintű, de még országos szintű versenyek sem léteznek a történelmi íjászok számára. Nincs versenyrendszer, nincs kialakítva semmi, az íjászat ezen ágával egyszerűen nem foglalkozott senki.
Na, ez az ami várhatóan meg fog változni.
Készül a versenyrendszer, szerveződik az Európa-Bajnokság.
Első kézből származó infók miatt erről azt hiszem, érdemes Herczeg Zsoltot meg Kamarás Szilárdot faggatni (Akinek ezúton is gratulálok az elért eredményéhez Argentinában, éljen a pletyka! Very Happy), ha a dolog bővebben érdekel.
Egyelőre szerintem ennyi, a konkrétum az majd a versenyrendszer, ami nyilván a mi történelmi szabályrendszerünkből fog "kinőni", meg november 14-én Gödöllőn egy próbaverseny az új hazai szabályokkal.
zecez
Öreg róka
Öreg róka

HozzászólásElküldve: 2009 Nov. 03 Kedd., 7:58 am    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

kapitalista írta:
Geo írta:
Idézet:

Amennyit eddig megtudtam erről, az elég sok a délutáni állapothoz képest, mikor még cask kérdezősködtem bután. Zezecz, szerintem ezt szeretni fogod: nem kell Vacogó Bikának öltöznöd! Very Happy

Mehet a farmer+kalap? Very Happy

Egyébként én is így sejtettem, hogy eme kategóriasztbontások nem csak úgy vannak, nem csak az országos kontexusban kell nézni, és ez tök jó, hogy valaminek az élére állunk mi magyarok, s mi kezdeményezünk.
kapitalista
Rendszeres fórumozó
Rendszeres fórumozó

HozzászólásElküldve: 2009 Nov. 03 Kedd., 8:17 am    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

zecez írta:
kapitalista írta:
Geo írta:
Idézet:

Mehet a farmer+kalap? Very Happy

Egyébként én is így sejtettem, hogy eme kategóriasztbontások nem csak úgy vannak, nem csak az országos kontexusban kell nézni, és ez tök jó, hogy valaminek az élére állunk mi magyarok, s mi kezdeményezünk.

Simán! Very Happy

A többi longbósnak, akinek még nincs szerkója: Szerintem a longbow + tabard (vagy csuha) és egy öv kívül, amivel összefogod már elég történelmi egy próbaversenyhez. Wink
Khai
Öreg róka
Öreg róka

HozzászólásElküldve: 2009 Nov. 03 Kedd., 10:02 am    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

kapitalista írta:

Öltözködés tekintetében egy újabb felmerülő kérdés:
Engem hova sorolhatunk? Nem szeretnék megfázni egy egész napos szabad ég alatt levés során, de szeretnék jönni versenyezni, az íjamnak megfelelő kategóriába, nem a "futottak még" közé. Asszír íjam van, ami meleg éghajlatról jön (ruházat: tunika, saru és társai), itt meg k** hideg van (ruházat: nadrág, sál, sapka). Hogyan öltözzek "megfelelő történelmi viseletbe" télen?

A honfoglalás-koriak jól jártak, mert akkor már volt nadrág, azonban ha én nadrágot hordok, az már nem megfelelő történelmi viselet. Tul. képp, ha bárki egy ilyen típusú íjhoz nem tunikát és sarut hord, az nem megfelelő viselet. Tehát, számomra ez azt jelenti, hogy vagy leteszem a sarokba az asszír íjam, (amit korrekt magatartás esetén még jónéhány sporinak meg kell ekkor tenni, hiszen Grózer Csaba Asszírja méltán kedvelt típus, viszont ruházatban senkit nem láttam eddig normálisan hozzáöltözni - üdvözlök mindnekit a feljelentő rovatbanVery Happy)

Üdvözletem.
Bár nem ismerjük (szerintem még) egymást, bátorkodom mégis véleményt formálni arról, amit írtál. Íme:
Nem úgy néz ki, mint aki egy szál nyírfaleveélbe van öltözve.
Ott meg a bal lábon mintha valami csizmaszerűség lenne, a fején meg egy bödönszerű sapka, talán a nagy raszta frizó miatt ?
Itt meg a bárányáldozatot vivő alak mellett van írva egy-két dolog a ruházatról...
Azt a képet nem találom, ahol egy kővéseten foltmintás kaftánban vannak az őrök, nadrágban, pedig lementettem valahova, mikor az akinakészeket nézegettem....
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Magyar Ijász Szövetség (MISZ) Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás az oldalra: 1, 2, 3 ... 32, 33, 34  Következő
1 / 34 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban