Felhasználó létrehozásaFőoldal | Hír küldése | Eseménynaptár | Képek | Régi képek | Fórum | Rovatok
A te felhasználód

Főmenü
· Főoldal
· A te felhasználód
· Ajánlj minket
· Apróhírdetés
· Enciklopédia
· Eredmények
· Eseménynaptár
· Fórum
· FAQ
· Galéria
· Hír küldése
· Keresés
· Letöltések
· Linkek
· Mértékegység
· Régi hírek
· Rovatok
· Statisztika
· Szavazások
· Szöveges változat
· Tagok
· Témák
· Top 10

Tagok
Szia, Vendég
Felhasználónév
Jelszó
(Regisztráció)
Tagok:
Legutóbbi: danny300
Mai: 0
Tegnapi: 1
Összesen: 9024

Látogatók:
Vendégek: 69
Tagok: 5
Összesen: 74

Jelen lévő tagok:
01 : Tuschke
02 : nyikhaj
03 : nagycs
04 : Fgyorgy
05 : Stewe

Keresés

Legújabb kép

www.szip.hu :: Téma megtekintése - Csigázás
 Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   CsoportokCsoportok   ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

Csigázás
Ugrás az oldalra: Előző  1, 2, 3 ... 116, 117, 118 ... 395, 396, 397  Következő

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Csigás témák
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
Labi
Öreg róka
Öreg róka

HozzászólásElküldve: 2006 Jan. 02 Hétf., 9:24 am    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

kalizsoli írta:
Labi írta:
Kuglóf úr, ha jó lesz az üvegszálas balhé, akkor értesíts. Smile

Szóval szálak megvéve készletben 0.19-es (5 különböző színű, 10 cm szál 2600 Ft, sokáig elég lesz Smile ) tüske megjelölve kiszerelés előt (hogy ugyan oda tudjam visszatenni) régi szálat kifűztem újat be, méretrevágtam melegített csavarhúzóval végét ellapítottam, tökéletes. Apró esztétikai hiba, hogy a szál nem követi a tüske formáját mint a gyáriak esetében, de ez célzás közben nem látszik....szóval én elégedett vagyok az eredménnyel Very Happy

Közben én is megtettem, de nem egész készletet vettem, hanem csak egyetlen egy szálat.
GGabi
Fórumozó
Fórumozó

HozzászólásElküldve: 2006 Jan. 02 Hétf., 10:08 am    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

piroga írta:
Tegnap délelőtt egy amolyan óévbúcsúztató edzést tartottunk, kijelőlt távokról lőttünk 10 cm-es körre. Nos 20-ról a Quick Spine tollú vesszőket úgy be tettem egymás mellé, hogy mind a három érte egymást. Nem dicsekvésből írtam, hanem azért, hogy ennyire jól repülnek vele a vesszők.

Időközben megkaptam a CXL350-es "babkarókat", gyorsan fel is tollaztam a 2,25-ös QuickSpin-nel, és valóban élmény lőni velük, kicsit tartottam tőle, hogy ezekre a vastag vesszőkre ilyen kis tollat rakjak, de bevállt. Mégegyszer köszi a tanácsokat!
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
Toneszka
Érdeklődő fórumozó
Érdeklődő fórumozó

HozzászólásElküldve: 2006 Jan. 04 Szer., 11:40 am    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Jelenleg Eston 340-es Carbon excelt használok, 63 #-on. Gondolkodtam, hogy 400-asra váltok.

Kipróbáljam egyáltalán, jobb lesz az szerintetek??????
Kb ebben az árkategóriában melyik tipus jöhetne még szóba??????

T.
Vissza az elejére
bori
Rendszeres fórumozó
Rendszeres fórumozó

HozzászólásElküldve: 2006 Jan. 04 Szer., 3:28 pm    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Szia Tonesz!

http://www.eastonarchery.com/products.asp?show=chartsSelectors

A fenti linken találod a vesszőválasztót. Javaslom, hogy a hunting-ot válaszd mert ott a hegy nagysága is "állítható". A húzóerőn kívül kell még a húzáshossz és a csiga típus is. Próbálgasd végig.
Elméletileg belefér a súlyba a 400-as is, de a spine értéke a hegysúly változtatásával korigálandó. Én egyénként nem váltanék. Még nem...
Olcsóbb és ugyanilyen jó vesszőt nehezen találsz. A drágább pedig nem ad annyi pluszt. Majd ha erősen rágyúrsz a VB-re, akkor esetleg érdemes lesz drágább és jobb vessző után nézni Smile

B.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése MSN Messenger
piu
Rendszeres fórumozó
Rendszeres fórumozó

HozzászólásElküldve: 2006 Jan. 04 Szer., 5:55 pm    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Toneszka írta:
Jelenleg Eston 340-es Carbon excelt használok, 63 #-on. Gondolkodtam, hogy 400-asra váltok.

Kipróbáljam egyáltalán, jobb lesz az szerintetek??????
Kb ebben az árkategóriában melyik tipus jöhetne még szóba??????

T.

Én 62# használok 400 exceleket, de nekem tökéletesen megfelelnek. Egy próbát megér szerintem. (80graines hegyekkel, babaméretűre vágva )

De ha elégedett vagy a 340esekkel akkor nem rossz az.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
piu
Rendszeres fórumozó
Rendszeres fórumozó

HozzászólásElküldve: 2006 Jan. 04 Szer., 5:59 pm    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Még annyit Toneszka, hogy nem mindig jobb az ha nagyon könnyű vesszőt használsz...nekem a húzáshossz miatt beleférne most az 500 excel (papíron), de gyakorlatban pocsék szórásképet ad.
Vissza az elejére
Toneszka
Érdeklődő fórumozó
Érdeklődő fórumozó

HozzászólásElküldve: 2006 Jan. 04 Szer., 7:26 pm    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Kösz a véleményeket Srácok!

Nincsen különösebb bajom a 340-esekkel, de azért egy próbát valószínűleg megejtek, mert amint Piu mester is írta, annyit megér.
Kíváncsi voltam a tapasztaltabbak véleményére. Wink

T.
Vissza az elejére
piroga
Rendszeres fórumozó
Rendszeres fórumozó

HozzászólásElküldve: 2006 Jan. 04 Szer., 8:54 pm    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Tudod Toneszka, már kipróbáltam jónéhány fajta vesszőt, de kb. 1 1/2 hónapja úgy hozta a véletlen, hogy a 340-es Carbon Excell került a kezembe, és ha már ott volt lőttem vele párat. Azóta a többi vessző parkolópályán van, mert ezek a fránya vesszők pont oda mennek, ahova akarom. Egy kicsit felturbóztam 2.25-ös Quick Spine tollakkal. Very Happy
Toneszka
Érdeklődő fórumozó
Érdeklődő fórumozó

HozzászólásElküldve: 2006 Jan. 05 Csüt., 8:21 am    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

piroga írta:
Tudod Toneszka, már kipróbáltam jónéhány fajta vesszőt, de kb. 1 1/2 hónapja úgy hozta a véletlen, hogy a 340-es Carbon Excell került a kezembe, és ha már ott volt lőttem vele párat. Azóta a többi vessző parkolópályán van, mert ezek a fránya vesszők pont oda mennek, ahova akarom. Egy kicsit felturbóztam 2.25-ös Quick Spine tollakkal. Very Happy

Pont ezt tettem én is! Olvastam itt a fórumon, hogy Nektek bevált ez a toll, gondoltam nem veszíthetek vele! Mikor elöször csigás került kezembe, a 340-et ajánlották. A kezdetek óta 340-et használok, egyszerű no name műanyag tollakkal. Most, hogy felraktam a Q.S 2.25-ös szárnyait, éreztem egy kicsi pozitív változást, és ebböl kifolyólag fogalmazodott meg bennem a kérdés, mi lenne ha kipróbálnék egy másik vesszőt is Confused (persze nagy árkülönbség nélkül),talán még kedvezöbb lenne az összhatás? Confused De úgy látom jobb lesz, ha maradok a seggemen vesszőügyben! Laughing
Vissza az elejére
Drag
Site Admin
Site Admin

HozzászólásElküldve: 2006 Jan. 05 Csüt., 8:39 am    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Kipróbáltam rengeteget. Carbonból a 3D Carbon Express jött be, de nem übereli a jelenlegi konfigot: Easton SuperLite ACC3 -49/390, Range-O-Matic 1-3/4-es Spin-Wing tollakkal. Nagyon jó. Azóta a többi pihen. Smile
piroga
Rendszeres fórumozó
Rendszeres fórumozó

HozzászólásElküldve: 2006 Jan. 05 Csüt., 12:27 pm    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Drag írta:
Kipróbáltam rengeteget. Carbonból a 3D Carbon Express jött be, de nem übereli a jelenlegi konfigot: Easton SuperLite ACC3 -49/390, Range-O-Matic 1-3/4-es Spin-Wing tollakkal. Nagyon jó. Azóta a többi pihen. Smile

Ez tényleg q..-va jól hangzó konfiguráció. A 349-es ACC-ket még nem tollaztam át, (Nem bűn a lustaság... [Hobo] Very Happy ) de hamarosan megteszem, oszt majd meglátjuk.
Toneszka
Érdeklődő fórumozó
Érdeklődő fórumozó

HozzászólásElküldve: 2006 Jan. 05 Csüt., 8:33 pm    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Soha nem próbáltam még olyan irányzékot, ami teljesen kerek, fémböl van és világító keretes a széle.

Kifejtené nekem valaki mennyivel jobbak ezek, és miért? Confused

Nézegettem magamnak egy Tru Glo-t kerek külsővel, icike-picike tüskékkel, foszforeszkálóshoz hasonló világító szegéllyel.

Miket vegyek figyelembe ha rászánom végre magam a cserére?
Vissza az elejére
piroga
Rendszeres fórumozó
Rendszeres fórumozó

HozzászólásElküldve: 2006 Jan. 05 Csüt., 8:43 pm    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Mennyire icike-picike tüskékkel?
Az irányzék szélén a fluoreszkáló szegély a szürkületben segíti a célzász, jobban vonzza a szemed.
Toneszka
Érdeklődő fórumozó
Érdeklődő fórumozó

HozzászólásElküldve: 2006 Jan. 05 Csüt., 9:40 pm    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

piroga írta:
Mennyire icike-picike tüskékkel?
Az irányzék szélén a fluoreszkáló szegély a szürkületben segíti a célzász, jobban vonzza a szemed.

A tüskék méretét nem tudom megmondani, mivel nem volt jelezve az irányzék csomagolásán, és az eladó sem tudott felvilágosítást adni az átmérőjükről. Annyit tudtam viszonyítani, hogy a fapadosnak számító Cobrám hegyeinél kissebbek! Az volt az elgondolkodtató, hogy csak 3000 pénzzel volt drágább, mint az alaptipus kigyófejűben, és ezen van fényszegély, hosszú fénygyűjtőszál rendszer fut a házban végig, nem csak a tüskében van egy rövid darabka mint nálam, és teljesen kör alakú. Ha az emlékezetem nem csal a tipusa, Tru Glo Extreme! Confused

T.
Vissza az elejére
Drag
Site Admin
Site Admin

HozzászólásElküldve: 2006 Jan. 05 Csüt., 9:44 pm    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Toneszka írta:
Soha nem próbáltam még olyan irányzékot, ami teljesen kerek, fémböl van és világító keretes a széle.

Nézegettem magamnak egy Tru Glo-t kerek külsővel, icike-picike tüskékkel, foszforeszkálóshoz hasonló világító szegéllyel.

A világító keret a szürkületben jó, a peep-en keresztül megkönnyíti a kersését. (Ha nagyon belóg a képbe, akkor rosszúl tartod az íjat).
A tüske mérete fontos, de nem nagyon kapni a piacon olyant, amelyik rossz lenne. Ha lehetőség van rá, akkor 0,019-es tüskeméretű irányzékot válassz.

Az utolsó mondatodra a válasz: a pénztárcádat. Javaslom a netes vásárlást, olcsóbb mint bármelyik magyar kereskedő (vásárlás külföldről topic).
Toneszka
Érdeklődő fórumozó
Érdeklődő fórumozó

HozzászólásElküldve: 2006 Jan. 05 Csüt., 10:17 pm    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Drag írta:
Toneszka írta:

A világító keret a szürkületben jó, a peep-en keresztül megkönnyíti a kersését. (Ha nagyon belóg a képbe, akkor rosszúl tartod az íjat).
A tüske mérete fontos, de nem nagyon kapni a piacon olyant, amelyik rossz lenne. Ha lehetőség van rá, akkor 0,019-es tüskeméretű irányzékot válassz.

Az utolsó mondatodra a válasz: a pénztárcádat. Javaslom a netes vásárlást, olcsóbb mint bármelyik magyar kereskedő (vásárlás külföldről topic).

Köszi Drag!

Az biztos, hogy kisebb tüskéket választok. Nagyon szeretném kipróbálni a 0.019-eseket. Ahogyan pár oldalal előbb megírtátok a tapasztalatokat róla, biztosan nem lehet rosszabb! A Q.S tollakról is a fórumban olvastam, lecseréltem és úgy érzem, hogy sokkal jobbak, bár nem tudtam őket igazán kipróbálni ez miatt a f.s időjárás miatt! Twisted Evil
Azt hiszem be kell vetnem, az ifjúkori zsengénket idéző sámándalt:
Süs fel nap, fényes nap, ha így megy tovább az íjászok megfagynak! Smile

T.
Vissza az elejére
piroga
Rendszeres fórumozó
Rendszeres fórumozó

HozzászólásElküldve: 2006 Jan. 05 Csüt., 11:06 pm    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Toneszka írta:

Az biztos, hogy kisebb tüskéket választok. Nagyon szeretném kipróbálni a 0.019-eseket. Ahogyan pár oldalal előbb megírtátok a tapasztalatokat róla, biztosan nem lehet rosszabb! A Q.S tollakról is a fórumban olvastam, lecseréltem és úgy érzem, hogy sokkal jobbak, bár nem tudtam őket igazán kipróbálni ez miatt a f.s időjárás miatt! Twisted Evil
Azt hiszem be kell vetnem, az ifjúkori zsengénket idéző sámándalt:
Süs fel nap, fényes nap, ha így megy tovább az íjászok megfagynak! Smile

T.

T.!

Én pont ugyanezt azt irányzékot használom, de sajna nem 19-es tüsik vannak benne. De ettől még remekül lehet lőni vele. Most töröm az agyam azon, hogy tudnám kicserélni 19-esre a tüskéket benne.
Jótanácsként annyit, ha tudod, hosszabbítsd meg a felfogatását valamivel, mert úgy pontosabban fpgsz tudni lőni.
Dezso
Rendszeres fórumozó
Rendszeres fórumozó

HozzászólásElküldve: 2006 Jan. 06 Pént., 7:54 am    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Toneszka írta:

A kőrházas irányzék arra van kitalálva, hogy nagyobb átmérőjű pipen keresztülnézve a kőrnyílás közepébe helyezve a kőrirányzék világító szélét nagyon pontosan lehet kalibrálni a lövést, emellett a nagyobb pipinyíláson át több fény jut a szemedbe, ami szürkületkor előnyt jelenthet.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése MSN Messenger
Toneszka
Érdeklődő fórumozó
Érdeklődő fórumozó

HozzászólásElküldve: 2006 Jan. 08 Vas., 2:20 pm    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

piroga írta:

Jótanácsként annyit, ha tudod, hosszabbítsd meg a felfogatását valamivel, mert úgy pontosabban fpgsz tudni lőni.

Neked sikerült meghosszabbítani valahogyan? Szivesen ellopnék egy már használatban is bizonyított házi tuning ötletet! Smile

T.
Vissza az elejére
piroga
Rendszeres fórumozó
Rendszeres fórumozó

HozzászólásElküldve: 2006 Jan. 08 Vas., 5:15 pm    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Toneszka írta:
piroga írta:

Neked sikerült meghosszabbítani valahogyan? Szivesen ellopnék egy már használatban is bizonyított házi tuning ötletet! Smile

T.

Nekem volt egy mezei régi irányzékom, melynek a felfogató részét az íjra csavaroztam, s mivel kompatibilis a másikkal, erre csavaroztam rá a TruGlo-t, úgy ahogy van. Így 5 centivel ki tudatam tolni. Ha hosszabb a célzási szakasz a peep és az irányzék közt, akkor pontosabb a lövés.
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Csigás témák Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás az oldalra: Előző  1, 2, 3 ... 116, 117, 118 ... 395, 396, 397  Következő
117 / 397 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban